Bakterie kałowe w wodociągu! Woda nie nadaje się do spożycia

0

Fatalne wyniki kontroli wody w gminie Złota i Czarnocin. W wodociągu Stawiszyce znajdują się paciorkowce kałowe. Woda nadaje się tylko do spłukiwania toalet!

W czwartek, 20 lutego Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Busku-Zdroju wydał komunikat, w którym poinformował, że w badaniach kontrolnych wody z wodociągu w Stawiszycach stwierdzono obecność bakterii Enterokoki (paciorkowce kałowe).

Sanepid poinformował, że woda nie nadaje się do spożycia, do gotowania, do mycia owoców, warzyw, a nawet do mycia naczyń albo prania! Nie można nią także myć zębów, kąpać się w niej czy przemywać nią ran. Można za to spłukiwać nią toalety i używać np. do mycia podłóg. Zalecenie obowiązuje do czasu wydania kolejnego komunikatu.

Zakazem objęto miejscowości: Stawiszyce, Miernów i Probołowice w gminie Złota, a także Będziaki i Kolosy w gminie Czarnocin.

Jak informuje sanepid, obecnie trwają prace mające na celu przywrócenie odpowiedniej jakości wody.

Należy pamiętać, że bezpieczna i czysta mikrobiologicznie woda ma podstawowe znaczenie dla naszego zdrowia. Tylko wysokiej jakości systemy do dezynfekcji i uzdatniania wody, mogą nas ochronić przed niebezpieczeństwem spożywania skażonej wody.

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com