Alkohol + sądowy zakaz = przepis na wypadek

0

W poniedziałek, 16 listopada, policjanci z buskiej komendy pojechali na miejsce zdarzenia drogowego w miejscowości Maciejowice w gminie Gnojno. Tam zastali stojący w rowie pojazd marki Opel Astra oraz dwie osoby podróżujące tym autem. Oboje byli nietrzeźwi. Kierujący, 46 – letni mężczyzna „wydmuchał” ponad 2,3 promila alkoholu. Podczas sprawdzania kierowcy w policyjnych bazach danych okazało się, że posiada obowiązujący do lipca 2021 roku sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Kierowca i jego pasażerka zostali zabrani przez karetkę pogotowia do szpitala. Za spowodowanie wypadku drogowego przez kierującego pojazdem mechanicznym, który znajduje się stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 4 i pół roku pozbawienia wolności.

Policjanci z buskiej jednostki zostali skierowani przez dyżurnego do obsługi wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Maciejowice w gminie Gnojno. Tam zastali stojący w rowie pojazd marki Opel Astra oraz dwie osoby podróżujące tym autem. Jak ustalili w rozmowie z 46 – letnim kierującym, jechał on w kierunku miejscowości Skadla, gdy nagle na łuku drogi miała wyskoczyć mu przed auto sarna, którą próbował ominąć i wpadł do rowu. Mundurowi wyczuli od mężczyzny zapach alkoholi i zaczęli podejrzewać, że do zaistnienia zdarzenia mógł przyczynić się także stan w jakim się znajdował. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2,3 promila alkoholu. Podczas sprawdzania kierowcy w policyjnych bazach danych okazało się, że posiada obowiązujący od lipca 2015 roku do lipca 2021 roku sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Także od kobiety wyczuwalna była woń alkoholu. 34 – letnia pasażerka wstępnie została przebadana urządzeniem promiler, które wskazało, że znajduje się w stanie nietrzeźwości. Ze względu na obrażenia jakich doznali w wypadku, oboje zostali zabrani przez karetkę pogotowia do szpitala.   

Kodeks karny za spowodowanie wypadku drogowego przez kierującego pojazdem mechanicznym znajdującego się w stanie nietrzeźwości przewiduje karę nawet do 4 i pół roku pozbawienia wolności. 

Opr. TP

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com