Aleksander Doba w BSCK: Pamiętajcie niemożliwe nie istnieje

0

W Buskim Samorządowym Centrum Kultury odbyło się spotkanie ze znanym podróżnikiem i kajakarzem Aleksandrem Dobą. Podróżnik jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent.

Aleksander Doba w BSCK – fot. BSCK

Buska publiczność bardzo entuzjastycznie przyjęła Aleksandra Dobę. Spotkanie z podróżnikiem trwało 90 minut, w czasie których można było posłuchać niezwykle ciekawych morskich historii. Publiczność doświadczyła opowieści o spotkaniu z samicami rekinów, sztormach, połamanych sterach i ciągłym doświadczaniu żywiołu na każdym odcinku morskiej mili. Z sali BSCK padały pytania o samotność podczas rejsów, o utrzymanie higieny osobistej, o to jakim cudem na pół roku można się spakować do kajaka. Gospodyni Studia Kultura Karolina Kępczyk, dyrektor BSCK zaprosiła Aleksandra Dobą na wspólny spływ kajakowy rzeką Nidą, którą nasz podróżnik jeszcze nie spływał. Zaproszenie zostało przyjęte.

– Niemożliwe nie istnieje. Pamiętajcie, wszystkie lęki, strachy, pragnienia i ograniczenia są w naszej głowie. Uwalniajcie energię – mówił Aleksander Doba.

Warto dodać, że w czasie spotkania miała również miejsce krótka animacja publiczności i nauka poprawnej pozycji kajakarza.

Aleksander Doba urodził się 9 września 1946 w Swarzędzu. Dzięki internetowemu głosowaniu na stronie internetowej „National Geographic” zdobył tytuł „Podróżnika Roku 2015”. Jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent (z Afryki do Ameryki Południowej) wyłącznie dzięki sile mięśni. Opłynął kajakiem Morze Bałtyckie i Bajkał. Również jako pierwszy opłynął całe polskie wybrzeże z Polic do Elbląga oraz Polskę po przekątnej z Przemyśla do Świnoujścia. Dwukrotny złoty, srebrny i brązowy medalista Otwartych Akademickich Mistrzostw Polski w kajakarstwie górskim. Warto dodać, że Doba turystykę kajakową zaczął uprawiać od 1980 roku, mieszkając w Policach, w Klubie Kajakowym „Alchemik” Police oraz Akademickim Klubie Turystyki Kajakowej „Pluskon” w Szczecinie.

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com