AKS przegrywa z Koroną „Mimo porażki zespół pokazał kilka dobrych zagrań i niezłe tempo gry”

0

AKS 1947 Busko-Zdrój przegrał kolejny mecz. Tym razem drużynę z uzdrowiskowego miasta pokonała Korona II Kielce. Spotkanie zakończyła się wynikiem 3:1 dla Korony.

– Przedostatni mecz naszej drużyny rozegraliśmy na naszym sztucznym dolnym boisku. Do składu powrócili kontuzjowani zawodnicy, co było dla nas wzmocnieniem. Pierwsza połowa była bardzo dynamiczna w wykonaniu obu drużyn, to też pod jedną i drugą bramką działo się dużo. Agresywna i szybka gra przynosiła nam sytuacje strzeleckie (Jabłoński M., Rodak czy Załęcki) jednak bez efektu bramkowego. Niestety po naszym błędzie, w środkowej strefie obrony, goście wyszli na prowadzenie – relacjonuje trener Grzegorz Załęcki

Druga połowa, pomimo zmian w składzie, również była wyrównana, oba zespoły prowadziły otwartą grę. Sytuacje bramkowe pojawiały się zarówno dla drużyny z Buska jak również dla zawodników z Kielc.

– Po faulu naszego obrońcy w polu karnym, sędzia podyktował rzut karny dla gości, który na nasze szczęście wybronił Krystian Brutkowski! Nasza drużyna dążyła do wyrównania i była tego blisko (M.Jabłoński) jednak to goście strzelili nam drugą bramkę, co było konsekwencją naszej odważnej gry w ofensywie. Nasi zawodnicy dalej dążyli do zdobycia bramki, co uczynili w 63. minucie. Na znakomitą pozycję wyszedł M.Jabłoński, który po prostopadłym podaniu od K.Załęckiego, oddając strzał został nieprzepisowo zatrzymany poza polem karnym przez bramkarza Korony. Sam poszkodowany wykonał rzut wolny, który zakończył się golem dla nas (rykoszet). Nasza drużyna ambitnie walczyła o lepszy rezultat – strzał Dudy, próba F.Jabłońskiego czy Bogackiego. Niestety nie udało się a dodatkowo po kontrataku straciliśmy trzecią bramkę. Mimo porażki zespół pokazał kilka dobrych zagrań i niezłe tempo gry – brakuje jakości i jeszcze większej mobilności z naszej strony – dodaje trener.

AKS z drużyną z Kielc zagrał w składzie:Krystian Brutkowski, Franciszek Jabłoński, Oskar Śliwa (Bartosz Derlecki), Filip Woźniak, Michał Bogacki (Miłosz Dudek), Miłosz Jabłoński, Szymon Boś (Ernest Brutkowski), Mateusz Rodak (Jakub Duda), Kacper Załęcki, Emil Kopciara i Wiktor Zając.

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com