AKS Busko ograło Pogoń Staszów. “Drużyna pozytywnie zareagowała po porażce w Mielcu”

0

W meczu, który został rozegrany w piątek, 7 lutego AKS Busko Zdrój pokonało Pogoń Staszów 5:3. Było to kolejne spotkanie sparingowe przed runda wiosenną.

– Drużyna pozytywnie zareagowała po porażce w Mielcu. Od pierwszych minut dyktowaliśmy warunki gry, byliśmy zespołem bardziej agresywnym w odbiorze piłki, lepiej zorganizowanym. Defensywą mądrze kierował Łukasz Mika, a w ofensywie próbkę swoich umiejętności pokazał Janek Kowalski – relacjonuje trener Mariusz Arczewski.

Warto wspomnieć, że przez pierwsze 45 minut Pogoń oddała tylko dwa strzały, w tym jeden niecelny, a po drugim zdobyła bramkę z rzutu rożnego. W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił, to drużyna z Buska-Zdroju prowadziła grę, konstruując kolejne akcje i stwarzając kolejne sytuacją do zdobycia bramki.

AKS Busko-Zdrój – fot. zdrojbusko.futbolowo.pl

– Pogoń zagrażała nam po kontratakach, które nie wynikały z odbiorów piłki lecz z naszych prostych błędów. Cieszy fakt, że drużyna się konsoliduje, że chce i ciężko pracuje, martwi natomiast fakt, że to na co pracuje cały zespół zostaje roztrwonione w kilka minut bo nie utrzymujemy koncentracji do końca spotkania – komentuje trener Arczewski.

Błędy to ludzka rzecz, kto z nas ich nie popełnia. Jednak o ile w sparingu są one bez konsekwencji, o tyle w lidze nie możemy już sobie pozwolić na taką młodzieńczą fantazję. Mamy nad czym pracować, ale widać że idziemy w dobrym kierunku – dodaje.

Drużyna z Buska-Zdroju zagrała w składzie: Majcherczyk (30’ Szcześniak 60’ Łudzik), Boś, Mika, Pietras, Florczyk, Karasek, Janiec, Sinkiewicz, Zawadzki Michał, Kowalski, Zaręba oraz Zawadzki Łukasz, Zawadzki Mateusz, Bandura, Piwowarski, Jabłoński

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com