Żyją, by tańczyć. Tańczą, by żyć.

0

W sobotę 30 kwietnia w pińczowskiej hali widowiskowo –sportowej odbyła się ósma już edycja Otwartego Turnieju Tańca. Impreza, którą pandemia powstrzymała na dwa lata, dziś powróciła z głośnym przytupem. W wydarzeniu udział wzięło kilkuset tancerzy z całego kraju. 80 zespołów i 100 solistów z Pińczowa, Kielc, Rzeszowa, Łańcuta, Krakowa, Buska –Zdroju, Morawicy, Stalowej Woli, Niska, Staszowa, Nowin i Starachowic – wszyscy zgodnie podkreślali bardzo wysoki poziom turnieju, który był częścią ogólnopolskiej akcji „TańczMY”, organizowanej pod patronatem Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca.

Tancerze rywalizowali w 4 kategoriach tanecznych i 5 kategoriach wiekowych. Na parkiecie królował show dance, disco dance, hip-hop oraz inne formy tańca. Tancerze podbili publiczność swoimi umiejętnościami, ale także barwnymi strojami i niesamowitą energią.

Najlepszym zespołem Turnieju został IMPULS I ze szkoły tańca Kieleckiego Teatru Tańca otrzymując Puchar Grand Prix oraz nagrodę w wysokości 2000 zł. Najlepszą solistką Turnieju uznano Weronikę Błach z Pińczowa, która wywalczyła puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pińczów oraz nagrodę finansową w wysokości 900 zł. Podkreślić tu należy, że Weronika na co dzień trenuje w buskiej Perfekcie, ale jej pasja rodziła się w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury. Specjalne wyróżnienie z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca otrzymały także szkoły tańca: Kieleckiego Teatru Tańca, Studio Tańca i Ruchu Scenicznego „Mimesis” oraz Fundacja Perfekta Dance. Wszyscy uczestnicy festiwalu otrzymali dyplomy za udział a nagrodzeni i wyróżnieni w poszczególnych kategoriach wiekowych i tanecznych: dyplomy, medale i statuetki. Organizatorzy wręczyli także szereg cennych nagród rzeczowych dla wyróżniających się zespołów i solistów Turnieju. Listę zwycięzców można znaleźć m.in. na facebookowym profilu PSCK, a kilkugodzinne występy taneczne oceniało jury w składzie: Aleksandra Kwapisz, dr Grzegorz Pańtak oraz Robert Jędrzejczyk.

„Gratuluję wszystkim tancerzom i organizatorom Turnieju. Energia jaka biła od tancerzy, ich wielki talent oraz niesamowity klimat wydarzenia udzieliły się nam wszystkim. To wspaniałe, że do Pińczowa przyjeżdża mnóstwo młodych i zdolnych tancerzy a miasto naprawdę może szczycić się tytułem tanecznej stolicy regionu. Najważniejsze jednak jest to, że wszyscy razem zaszczepiamy i promujemy taneczną pasję.” mówiła Aleksandra Kwapisz – przewodnicząca jury podsumowując Turniej.

Jako organizatora ogromnie cieszy mnie fakt, że turniej tak mocno ewaluował od pierwszej edycji. Zaczynaliśmy na maleńkiej scenie PSCK, z kilkoma zespołami. Dziś przyjeżdżają do nas artyści z niemal całego kraju, a samo wydarzenie jest także niesamowicie fajnym sposobem na integrację ludzi w różnym wieku i z różnych środowisk, których wspólnym mianownikiem jest ogromna miłość do tańca”podkreśla Iwona Senderowska, dyrektor Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury.       

              Patronat honorowy nad turniejem sprawował Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak. W organizację wydarzenia włączyła się Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Pińczowskiej, sponsorzy oraz partnerzy: Hala Widowiskowo-Sportowa, Urząd Miejski w Pińczowie, Samorządowy Zakład Opieki Zdrowotnej, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Organizację imprezy finansowo wsparli posłowie PE i lokalne przedsiębiorstwa.

Serdecznie gratulujemy wszystkim, którzy ostatniego kwietnia w Pińczowie podzielili się swoją niezwykłą pasją.

J.S.

Fot. Archiwum PSCK

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com