Wydawnictwo Czwarta Strona zaproponowało wielbicielom „kryminałów” bardzo ciekawą książkę, która składa się z dwunastu opowiadań autorstwa tyluż uznanych pisarzy tego gatunku. Okazuje się, że był to doskonały pomysł. Zaprezentowanych  zostało dwanaście miejsc, w których króluje…zbrodnia. Żaden z wielbicieli tego typu literatury nie może odmówić sobie przyjemności przeczytania tak ciekawie skonstruowanej pozycji.

Na okładce książki czytamy: „Idealne życie jest ułudą, a najpodlejsze czyny stają się udziałem nawet najlepszych z nas. Miejski krajobraz często przeobraża się w teatr niewyobrażalnych zbrodni, a ulice polskich miast spływają krwią częściej, niż ktokolwiek chciałby przyznać. Sprawiedliwość nie zawsze triumfuje i niekiedy to zło ma ostatnie słowo.

                           A  W  E  R  S

„Awers” to brawurowa wyprawa w głąb bezlitosnej miejskiej dżungli. To uważne spojrzenie na otaczający nas świat, w którym nie brak złowieszczych detali, pełen niewyjaśnionych zbrodni i niesamowitych historii, niemal pulsujących od zawartego w nich zła. A oto autorzy i ich opowiadania, z których cytujemy tylko charakterystyczne mini fragmenty.

Adrian Bednarek – NIEZNAJOMA.  – Może pojedziemy gdzieś, gdzie nikt nas nie będzie widział? – Pytanie zadane przez ciemnowłosą piękność wisiało nad nimi od chwili, w której przysiadła się do jego stolika.

Ryszard Ćwirlej – NIEBIAŃSKI DOM Teraz zrobimy pani zastrzyk – powiedział mężczyzna ubrany na biało, uśmiechając się przy tym ciepło. Staruszka szybko pokręciła głową. Otworzyła usta, ale zdołała wydać z siebie tylko krótki, chrapliwy jęk.

Hanna Greń  – CZARNE NIEBO – Gdy ponownie spojrzał w górę, zauważył, że niebo znajduje się znacznie bliżej niż przed chwilą. Wisiało nisko nad ziemią. Nagle zaczęło opadać…

Marta Guzowska – MARYJKA – Ja wiedziałam, od początku wiedziałam, że tak będzie, jak tylko nastał u nas ten nowy wikary. /…./ A jego bardziej od mszy świętej interesuje, co dziewczyna ma pod kiecką….

Izabela Janiszewska – CAŁA PRAWDA O KŁAMSTWIE – Kłamstwem można zajść bardzo daleko, trzeba tylko pamiętać, że nie da się już wrócić.

Robert Małecki – CIERNIE – Gęsta i szara październikowa mgła z wolna odsłaniała nagie zwłoki. Aspirantka sztabowa Monika Skalska zbliżała się do nich powoli…

Marta Matyszczak – TELEFON Z ZAŚWIATÓW – Podbiegł do aparatu. Chwycił słuchawkę. – Won! – ryknął, nie sprawdzając nawet, kto mówi. Ale przecież wiedział. Intuicję posiadał iście kobiecą…

Małgorzata Rogala – USŁUGA – Cześć, nie przeszkadzam? – Nie. Nawet lepiej, bo… – Płacz Aśki zagłuszył jej dalsze słowa. – Nie mogę cię wpuścić – wyszlochała. – …policja tu była… Ktoś zabił Roberta…

Magda Stachula – PRAGA – Telefon przestaje dzwonić, po chwili słyszę dźwięk przychodzącej wiadomości. „Twój mąż kłamie, uciekaj póki jeszcze możesz!”…

Bartosz Szczygielski – PRZYSTAWKA – Pierwsza randka to horror. /…/ Ostatni raz miała na sobie stringi przed kilkoma laty. Zastanawiała się, kto wpadł na pomysł, żeby zaprojektować bieliznę niepodtrzymującą pośladków…..

Mariusz Zielke – W KAMPINOSIE NIE MA ŻMIJ – Trup siedział pod drzewem, opasany wpół grubym łańcuchem zamkniętym na kłódkę z tyłu pnia. Ciało pokrywały strupy krwi,  strzępki ubrań oraz grube smugi sadzy i ropy….

Przemysław Żarski – DESPERACJA – Stare wyświechtane porzekadło głosi, że życie potrafi zaskoczyć w najmniej oczekiwanym momencie. A może sami piszemy te pokręcone scenariusze?

 Tę interesującą książkę, liczącą 431 stron, 

wydała Grupa Wydawnictwa Poznańskiego CZWARTA  STRONA

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com