Będzie termomodernizacja szpitala

0

Pińczowski Szpital Powiatowy szykuje się do kolejnego etapu ogromnej inwestycji, której koszt całkowity wynosi 5,5 miliona złotych, zaś prace, o których tu mowa kosztują ponad 4 miliony złotych. Zadanie wesprze Regionalny Program Operacyjny Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020 oraz budżet państwa i środki własne powiatu pińczowskiego. Cały projekt nosi nazwę „Poprawa efektywności energetycznej z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii obiektów Zespołu Opieki Zdrowotnej – szpitala Powiatowego w Pińczowie”, a jednym z jego etapów jest zadanie pn. „termomodernizacja budynków Zespołu Opieki Zdrowotnej – Szpitala Powiatowego w Pińczowie.

W środę 11 marca 2020 roku, w siedzibie pińczowskiego Starostwa Powiatowego podpisano umowę z wykonawcą zadania, jak też z przedstawicielami nadzoru inwestorskiego. Dokumenty sygnował starosta pińczowski Zbigniew Kierkowski i właściciel firmy, która będzie wykonywać termomodernizację, przy kontrasygnacie skarbnika powiatu Anity Głuszek. W spotkaniu uczestniczył też wicestarosta pińczowski Ryszard Barna i kierownik Wydziału Inwestycji Małgorzata Dymek.

Roboty, które już wkrótce się rozpoczną obejmą między innymi całkowitą przebudowę i wymianę instalacji centralnego ogrzewania na nowe – ekologiczne systemy grzewcze. Projekt zakłada także instalację paneli fotowoltaicznych, które z pewnością pomogą placówce w zminimalizowaniu kosztów energii elektrycznej. Obiekty szpitalne zostaną ocieplone i pokryte nową elewacją, całkowitej wymianie ulegnie stolarka okienna.

„Wszystko to pozwoli na znaczne zredukowanie kosztów utrzymania naszego szpitala, pomoże zmniejszyć straty ciepła i w stopniu istotnym wpłynie na podniesienie estetyki obiektów”podkreśla starosta Zbigniew Kierkowski i zaznacza, że to nie pierwsza i nie ostatnia inwestycja w pińczowski ZOZ. „W planach mamy kolejne zadania i kolejne wnioski” –mówi gospodarz powiatu, ale póki co nie chce zdradzać szczegółów.

Pińczowski szpital ma się dobrze i stale wzbogaca ofertę usług medycznych kierowanych do mieszkańców całego Ponidzia. Dobrą renomą nadal cieszą się zabiegi okulistyczne, jak również ortopedyczne. Życie i zdrowie pacjentów, niezmiennie od blisko dekady ratuje pińczowski Intercard. Teraz przyszła pora na odświeżenie wizerunku zewnętrznego lecznicy.

J.S.

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com