35-latek okradł firmę. Mężczyźnie grozi 5 lat więzienia

0

W ręce pińczowskich kryminalnych wpadł 35-letni mieszkaniec miasta, podejrzany o kradzież różnych elementów metalowych, w tym blach aluminiowych i nierdzewnych o wartości przekraczającej 9 tys. zł. Za to przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Jak informuje policja, w minionym tygodni właścicielka jednej z pińczowskich firm zgłosiła kradzież kilkudziesięciu elementów metalowych, które w swojej pierwotnej formie miały dużą wartość materialną, ponieważ zrobione były z aluminium oraz blachy nierdzewnej. Zniknął również 20-metrowy przewód siłowy i kilka drobniejszych przedmiotów. Suma wszystkich strat oszacowana została na kwotę ponad 9 tys. zł.

Już następnego dnia w miejscowym punkcie skupu złomu policjanci odzyskali część skradzionych rzeczy, a zatrzymanie sprawcy przestępstwa stało się jedynie kwestią czasu.

– 35-letni podejrzewany mieszkaniec Pińczowa trafił wczoraj w ręce mundurowych. Po przedstawieniu mu zarzutów przyznał się do wszystkiego informując, że kradzieży dokonywał systematycznie w dłuższym odstępie czasu. Na sprzedaży wszystkich skradzionych elementów zarobił około 2 tys. zł – informuje Damian Stefaniec, oficer prasowy KPP w Pińczowie.

Mężczyzna przyznał, że spodziewał się, iż wszystko ujdzie mu na sucho i nikt nie będzie dochodził strat, do których się przyczynił. Za przestępstwo kradzieży ustawodawca przewidział karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com