250 tysięcy złotych na fotowoltaikę

0

To był kolejny etap ogromnego unijnego projektu pn. „Poprawa efektywności energetycznej Szpitala Powiatowego w Pińczowie”. Całe zadanie kosztuje 5 milionów 526 tysięcy 185 złotych, a montaż instalacji fotowoltaicznej na dachu budynku jest jego istotnym elementem składowym. Zainstalowane baterie mają moc 50 kW; z pewnością pomoże to szpitalowi zaoszczędzić na energii elektrycznej, przyczyni się ponadto do zmniejszenia emisji CO2 do atmosfery.

Projekt wspierają unijne dotacje, z Regionalnego Programu Operacyjnego WŚ 2014- 2020. W jego ramach wymieniono już stolarkę okienną; nowe okna są ekologiczne i energooszczędne, docieplono ściany i dach, a elewację zewnętrzną pokryto ciepłymi, pozytywnymi kolorami, co bardzo wpłynęło na estetykę obiektu i całego otoczenia. W planach jest jeszcze cały szereg prac wewnętrznych. Fachowcy wymienią centralne ogrzewanie i instalację ciepłej wody oraz systemy wentylacyjne.

 „Prace toczą się zgodnie z przyjętym harmonogramem. Pozostało ich już naprawdę niewiele, ale w związku z reżimem sanitarnym i obostrzeniami, niektóre roboty mogą się przeciągnąć w czasie. Na wiosnę na pewno zostaną zakończone, a cały projekt rozliczony w roku 2021” mówi starosta pińczowski Zbigniew Kierkowski.

J. Strączek

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com