25-latek i 18-latek okradli trzy sklepy. Ich łupem były ….

0

Już wkrótce sąd oceni zachowanie dwóch mężczyzn, którzy okradli trzy sklepy na terenie Chmielnika. Ich łupem padły m.in. narzędzia, słodycze, zabawki i alkohole.

Historia miała swój początek w poniedziałek, 4 stycznia krótko po godzinie 20:00. Policjanci z morawickiego komisariatu pojechali wówczas do Chmielnika, by sprawdzić zgłoszenie dotyczące spożywania alkoholu na jednym z osiedli. Funkcjonariusze nie potwierdzili naruszenia przepisów, ale patrolując rejon zwrócili uwagę na dwóch młodych mężczyzn, którzy na widok mundurowych w pośpiechu weszli do jednej z klatek schodowych.

Jak informuje policja, 25-latek i 18-latek zostali wylegitymowani i wówczas okazało się, że mają już niezwykle bogate kartoteki. Ponadto mieszkańcy powiatu koneckiego mieli przy sobie plecak, wypełniony różnymi artykułami. W środku policjanci ujawnili m.in. narzędzia, czekolady, 3 butelki alkoholu oraz zabawki. Mężczyźni nie umieli wytłumaczyć stróżom prawa skąd posiadają te rzeczy, ani gdzie je kupili, ich wersje wydarzeń były niewiarygodne. Ostatecznie przyznali się do kradzieży i resztę nocy spędzili w policyjnej celi.

Śledczy z Komisariatu Policji w Chmielniku dotarli do trzech marketów na terenie miasta, gdzie potwierdzili fakt kradzieży. Kryminalni ustalili, że fanty zrabowane przez zatrzymanych warte były blisko 1200 złotych. Teraz zachowanie mieszkańców powiatu koneckiego oceni sąd. Za kradzież grozi im do 5 lat więzienia.

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com