20. Wojewódzki Przegląd Orkiestr OSP

0

Za nami kolejna edycja Wojewódzkiego Przeglądu Orkiestr OSP, który, podobnie jak w ubiegłych latach, odbył się w Busku-Zdroju. W niedzielę, 8 września dopisała pogoda, a także wspaniała publiczność.

W czasie 20. edycji wydarzenia, w uzdrowiskowym mieście, zaprezentowało się sześć orkiestr z terenu województwa. Do rywalizacji przystąpiły orkiestry OSP Daleszyce, OSP Oleszno, OSP Dobromierz, OSP Pińczów, Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Krasocin, a także Młodzieżowa Orkiestra OSP Wiślica.

Przegląd zainaugurowała parada orkiestr Aleją Mickiewicza, później rozpoczęła się część konkursowa w muszli parku zdrojowego.

Każda z orkiestr zaprezentowała trzy utwory, w tym jeden kompozytora polskiego. Niektórym orkiestrom towarzyszyły występy grup mażoretek, tamburmajorek i cheerleaderek. Warto dodać, że podczas przeglądu, orkiestry były oceniane przez profesjonalne jury. Pod uwagę brany był wizerunek orkiestry, czyli jak prezentowała się w marszu, a także walory czysto muzyczne podczas koncertu i to jaki został dobrany repertuar.

W tym roku najlepsza okazała się Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Krasocin, pod batutą Leopolda Kwapisza.

Jak mówią organizatorzy, orkiestry zaprezentowały szeroki wachlarz umiejętności i przebogaty repertuar. Popłynęły marszowe brzmienia, muzyka współczesna, filmowa, rozrywkowa i oczywiście muzyka poważna.
Głównym organizatorem Przeglądu był Zarząd Wojewódzki OSP Kielce.
r.

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com