1,5 milona na nowy sprzęt dla buskiego szpitala

0

1,5 mln zł – to kwotą, którą przeznaczył buski szpital na zakup nowoczesnego sprzętu, ratującego życie. Co konkretnie trafiło do placówki?

nowy sprzet szpitala – ZOZ Busko-Zdrój

Okres pandemii koronawirusa, to codzienna walka pracowników szpitala z jej zwalczaniem. Jest to także czas na pozyskiwane środków finansowych na najnowocześniejszą aparaturę i sprzęt medyczny. Dzięki wsparciu finansowemu wojewody świętokrzyskiego i marszałka województwa świętokrzyskiego, a także w ramach partnerstwa realizowanego wspólnie ze szpitalem w Staszowie, udało się pozyskać na ten cel blisko 1,5 miliona złotych.

– Zakupiliśmy min.: respiratory stacjonarne, respiratory mobilne, łóżka do intensywnej terapii, kardiomonitory, defibrylatory, pompy infuzyjne, wideolaryngoskopy, łóżko z wagą, monitor parametrów hemodynamicznych, sprzęt do regulowania przetoczeń płynów, materace przeciwodleżynowe, aparaty RR. Nasza placówka wzbogaciła się także o przenośne urządzenie do pomiarów parametrów życiowych, wózek do transportu pacjentów leżących, urządzenie do transportu pacjentów zakaźnych, aparat do pomiarów laboratoryjnych parametrów krytycznych i wiele innych urządzeń – informuje Grzegorz Lasak, dyrektor ZOZ w Busku-Zdroju.

– Mamy nadzieję, że zakupiony sprzęt będzie dobrze służył naszym pacjentom, bowiem jest to znaczące doposażenie placówki – dodaje.

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com