100 lat świętował Józef Dziarmaga

0

W czwartek, 7 stycznia jubileusz setnych urodzin obchodził Józef Dziarmaga, mieszkaniec Palonek w gminie Buska-Zdroju. Pan Józef prowadził bardzo aktywny tryb życia, brał udział w wielu akcjach społecznych. W czasie wojny działał w Batalionach Chłopskich.

fot. Facebook

Pan Józef urodził się 7 stycznia 1921 roku w Zaborzu. W 1947 roku wraz z żoną zamieszkał w Palonkach, gdzie wspólnie prowadzili gospodarstwo rolne. Doczekali się dwójki dzieci, pięciu wnuków i trzech prawnucząt. Od 9 lat jest wdowcem i mieszka wraz z córką Małgorzatą.

Pan Józef prowadził bardzo aktywny tryb życia, brał udział w wielu akcjach społecznych. W czasie wojny działał w Batalionach Chłopskich, a do dziś jest członkiem Związku Bojowników o Wolność i Demokrację. Pomimo sędziwego wieku jest aktywny i wciąż otwarty na życie. Ma także niesamowitą pamięć, dzięki której opowiada swoim dzieciom, wnukom i prawnukom wydarzenia, o których większość zdążyła już zapomnieć. Swoje dobre samopoczucie zawdzięcza rodzinie, która zapewnia mu spokój i stabilizację.

Dostojnemu jubilatowi serdecznie gratulujemy i życzymy dwustu lat!

Opr. r.

 

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com